Lekári sú mŕtvi. Kto bude liečiť v Sýrii?

Najnebezpečnejším miestom v Sýrii je momentálne nemocnica. Lekári a zdravotnícki pracovníci sú terčom útokov. Nemocnica je v priemere bombardovaná každé 4 dni. Dve tretiny nemocníc sú zničené, väčšina lekárov bolo zabitých alebo z krajiny odišli. Ľudia zomierajú nielen v dôsledku vojnových zranení. Infekčné ochorenia, chronické choroby aj z nášho pohľadu banálne ochorenia často skončia smrťou, pretože niet lekára, liekov ani zdravotníckeho materiálu.

Pomôžte nám liečiť. Zachráňte deťom v Sýrii život.

Zaslaním SMS v tvare MAGNA na číslo 806 si nastavíte pravidelné mesačné prispievanie v hodnote 3 EUR, ktoré môžete kedykoľvek zrušiť.
Aktivácia je možná u operátorov O2, Orange a Telekom.

AKO POMÁHAME - V SÝRII ZACHRAŇUJEME ŽIVOTY

„Prostriedky, ktoré získavame od našich darcov používame na liečbu detí a ich rodín – na zdravotníkov, lieky a prevádzku mobilných kliník. Na ošetrovanie vojnových zranení, bezpečné pôrody a starostlivosť o novorodencov, záchranu pred podvýživou, psychosociálnu pomoc, ktorá je v konfliktoch mimoriadne potrebná. Každý mesiac takto ošetríme a pomôžeme až 9.000 ľuďom. Oblasť severne od mesta Homs, kde pracujeme, je dlhodobo obliehaná a bombardovaná. Klasické poskytovanie zdravotnej pomoci v statických zariadeniach je tu z bezpečnostných dôvodov modifikované. Mobilná klinika s lekárom, zdravotníckymi pracovníkmi, liekmi je v súčasnej situácii jedinou možnosťou, ako sa dostať do obliehanej oblasti a zabezpečiť zdravotnú pomoc pre približne 200 tisíc ľudí v oblasti.“

Martin Bandžák

výkonný riaditeľ organizácie MAGNA

DARUJTE. TU A TERAZ.

Situácia v Sýrii je kritická. Naša misia v Sýrii musí byť dlhodobá. Tisíce nevinných detí zomiera, žije v strachu a častokrát bez rodičov. Deti a ich rodiny v Sýrii potrebujú pomoc nielen dnes, ale aj zajtra, o mesiac, o rok. Traumu, ktorú zažívajú, je potrebné liečiť dlhodobo.

Preto vás všetkých prosíme – pomáhajte s nami pravidelne, vaša malá suma každý mesiac zachráni dieťaťu život.

Zaslaním SMS v tvare MAGNA na číslo 806 si nastavíte pravidelné mesačné prispievanie v hodnote 3 EUR, ktoré môžete kedykoľvek zrušiť.
Aktivácia je možná u operátorov O2, Orange a Telekom.

DARUJTE ONLINE

Registrujte sa na našom webe a budete vedieť komu, kde a ako pomáhate každý mesiac.

3 EUR

zabezpečia lieky pre 1 pacienta

KÚPIM LIEKY
MESAČNE JEDNORAZOVO
9 EUR

zabezpečí vyšetrenie pre 10 pacientov

POŠLEM LEKÁRA
MESAČNE JEDNORAZOVO
30 EUR

zabezpečí prevádzku mobilnej kliniky na 1 deň

POŠLEM SANITKU
MESAČNE JEDNORAZOVO

DARUJTE NA ÚČET

Zriaďte si trvalý príkaz alebo pomôžte jednorazovo na zbierkový účet:

IBAN: SK5811000000002943004292

BIC (SWIFT): TATRSKBX

Tatra banka a.s.

Verejná zbierka je registrovaná na Ministerstve vnútra SR pod číslom SVS-OVS3-2016/012769.

VOJNA V SÝRII. TU A TERAZ.

Prečo by sme mali pomáhať v Sýrii? Ako pomáha slovenská humanitárna organizácia v Sýrii? Čo je tá skutočná kríza? Prečítajte si, ako to vidia Martin Bandžák, Karin Slováková, Miriam Zsilleová, Jano Orlovský, Katka Struhová, Zuska Kepplová a Matúš Krčmárik.

Najnebezpečnejším miestom v Sýrii je momentálne nemocnica

O situácii v Sýrii, o dôvodoch humanitárnej misie a jej fungovaní, ako aj o tom, ako môžu Slováci pomôcť, sme sa rozprávali s Martinom Bandžákom, výkonným riaditeľom humanitárnej organizácie MAGNA.

čítaj viac

SPRÁVA Z TERÉNU: AKO V SÝRII ZACHRAŇUJEME ŽIVOTY

“Už som vyčerpal všetky svoje možnosti: nemôžem odísť a nemôžem ani zostať, pretože obe z týchto dvoch možností sú príliš nebezpečné a finančne náročné. Nemôžem zomrieť, pretože mám deti a rodinu o ktorých sa treba postarať …”

čítaj viac

Prečo máme pomáhať Sýrii?

Pomôcť alebo podporiť druhých je niečo, pre čo sa rozhodujeme sami. Závisí to od nášho súcitu a pocitu spolupatričnosti s druhými. Niekto vníma iba seba, niekto rodinu, iný mesto alebo krajinu. Sú však aj takí, čo svoje hranicu posunuli širšie.

čítaj viac

Ľahostajnosť nefunguje

Mnohému, čo sa tam deje, by sme mali rozumieť, hoci je tá krajina od nás vzdialená viac ako 3 000 kilometrov. Štáty Blízkeho východu prežívali radikálne zmeny s rovnakou emóciou, akú sme v Európe zakúsili počas pádu železnej opony.

čítaj viac

Z Chorvátska do Sýrie: Ľudia na úteku potrebujú lekára, kdekoľvek sú

Keď náš zdravotnícky tím prišiel v septembri 2015 prvýkrát do Chorvátska, netušili sme, že sa sedem mesiacov vôbec nezastavíme. Ihneď sme sa pustili do práce – lekárov bolo málo a situácia kritická. Veľa ľudí na úteku bolo zranených, kolabovali od vyčerpania a dehydratácie.

čítaj viac

Sýrčanov to vždy bude ťahať domov

Hovorí Slovenka Jana Kamnaksh, ktorá pre vojnu musela z Damasku utiecť. V arabských krajinách Blízkeho východu prežila Slovenka Jana Kamnash 25 rokov. „Mala som to šťastie, že sme začínali v Sýrii, kde som ten rozdiel necítila až tak markantne v porovnaní s neskoršou Saudskou Arábiou.

čítaj viac

Tá skutočná kríza

Človek si zvykne na všetko, aj na smrť, hovorieva sa. Oveľa ľahšie je to v prípade, že tá smrť sa odohráva niekde ďaleko. A že to trvá už päť rokov, čo je pre človeka informačnej éry synonymom večnosti. Európa je v kríze, opakujú politici, médiá a s nimi aj vystrašení občania.

čítaj viac

Nezabudnite si fotografie!

Jeho mama sa v telefóne pýtala, čo je s tou vázou. Otvoril teda dvere skrine, siahol dozadu za komíniky šiat a vytiahol sklenenú vázu. Potom ju znovu zavinul do trička a vložil na miesto. Počas bombardovania chránil kvietkované sklo.

čítaj viac

Nádej existuje. Bez nádeje by sme boli všetci mŕtvi

Tajná spoveď lekára, ktorého neumlčali ani bomby a zachraňuje životy s mobilnou klinikou. Amid je lekár, ktorý sa narodil a vyrastal v Sýrii. Krajina a jej obyvatelia sú pre neho domovom aj rodinou. A on ako lekár, sa o svojich blízkych túžil vždy starať a robí to aj teraz, v čase, kedy v Sýrii zúri takzvaná „brutálna vojna“.

čítaj viac

Sledujte nás

Pripojte sa k nám aj vy v našich sociálnych sieťach a pomôžte šíriť dobré meno organizácie.