MAGNA zachraňuje podvyživené deti vo svete už 15 rokov. V priebehu októbra sme sa spoločne zamerali na boj proti hladu. Podporilo nás takmer 2 000 z Vás - ďakujeme! Za vyzbierané prostriedky MAGNA nakúpila terapeutickú stravu BP-100, ktorá vylieči u väčšiny detí akútnu podvýživu v priebehu 8-12 týždňov. Na vyliečenie detského pacienta je potrebných približne 15 balení (záleží na stave pacienta a jeho hmotnosti). Spolu sme tak v priebehu 21 dní zachránili až o 150 detí viac. Vďaka Vám!

Boj s podvýživou ale  koncom októbra neskončil, na svete sú milióny detí, ktoré potrebujú pomoc. Zapojiť sa môžete aj teraz - on-line nákupom terapeutickej stravy v MAGNA nemocnici alebo zaslaním SMS v tvare MAGNA na číslo 806, ktorou si aktivujete pravidelný príspevok v hodnote 3 EUR.

Pomôžete tak deťom ako Sreymom, ktorá sa do MAGNA nemocnice v Kambodži dostala ako 11 mesačná s váhou iba 5,4 kg. Okrem ťažkej podvýživy trpela aj rôznymi inými zdravotnými komplikáciami. Vďaka MAGNA zdravotnému tímu bola malá Srey zastabilizovaná, postupne sme jej nasadili terapeutickú stravu a v priebehu 3 týždňov pribrala 2kg. Po úspešnej hospitalizácii bola prepustená a jej rodičia ju videli po dlhej dobe stáť na vlastných nohách a usmievať sa. 5. októbra malá Sreymom oslávila svoje prvé narodeniny. :)

Špeciálne dík patrí aj našim partnerom: Medusa Group, O2, Orange, Telekom a za realizáciu kampane ďakujeme Istropolitana Ogilvy a  Seesame.

Liečime tu a teraz. Vďaka Vám.