Magna Deti v núdzi (MAGNA) prináša verejnosti unikátnu možnosť presvedčiť sa na vlastné oči, ako funguje humanitárna pomoc v utečeneckých táboroch v Južnom Sudáne. Počas prezentačnej akcie sa dokonca Bratislava spojí v živom videoprenose s Južným Sudánom, odkiaľ bude spoluzakladateľ MAGNY Martin Bandžák diskutovať na diaľku s verejnosťou. „Očkovanie na vlastné oči“ sa za účasti známych slovenských osobností uskutoční 4. a 5. júna na námestí pred bratislavským obchodným centrom Eurovea.

V stredu 4. júna doobeda sa otvorí stan MAGNA, v ktorom sa verejnosť bude môcť zoznámiť s činnosťou organizácie v Južnom Sudáne, na vlastné oči sa presvedčiť, ako očkovanie práve tu a práve teraz doslova zachraňuje životy, bude sa môcť stretnúť so známymi osobnosťami slovenského showbiznisu, ktoré aktivity MAGNA podporujú, ale aj osobne prejaviť svoju podporu. Stredajší program bude korunovať živý prenos z utečeneckého tábora v Južnom Sudáne, z ktorého Martin Bandžák, spoluzakladateľ Magna Deti v núdzi, bude viesť otvorenú diskusiu s novinármi a s verejnosťou  prítomnými v stane MAGNA v Bratislave na tému očkovania, humanitárnej pomoci a aktuálnej situácie v Južnom Sudáne. Stredajší program uzavrie akustický koncert Tomáša Slobodu.

Po oba dni budú môcť návštevníci MAGNA stanu zhliadnuť výstavu autentických fotografií zo života v utečeneckom tábore, aktuálne  a len niekoľkohodín staré video z činnosti MAGNA v utečeneckom tábore v Južnom Sudáne a dozvedieť sa viac o riešení akútnych problémov, ktoré táto vojnovým konfliktom súžená krajina má.

Podujatie je prezentované nielen na námestí Eurovea, ale aj v outdoorových médiách v priestoroch tejto obchodnej galérie, prostredníctvom rozhovorov a tlačových správ v médiách, sme prítomní aj vo vysielaní Rádia Expres. Svoju podporu MAGNE svojou účasťou na kampani vyjadrili aj známe osobnosti ako Anka Šišková, Zuzana Mauréry, Henrieta Mickovičová, Tomáš Sloboda a ďalší.

MAGNA v Južnom Sudáne pôsobí od roku 2011 a momentálne zabezpečuje primárnu zdravotnú starostlivosť v preplnených utečeneckých táboroch OSN, kde po vypuknutí bojov v decembri 2013 našlo útočisko už viac ako 75 000 ľudí, častokrát aj malých detí či tehotných žien. Za niekoľko mesiacov pôsobenia na tomto území poskytla život zachraňujúce vakcinácie pre viac ako 30 000 utečencov.

Je tu kritická situácia, kedy v preplnených táboroch, kde je na tak malom mieste sústredených toľko ľudí v naozaj ťažkých podmienkach, hrozí prepuknutie epidímií a rôznych ochorení s často fatálnymi následkami. Bohužiaľ, čoraz viac ľudí tu je odkázaných iba na potravinovú a zdravotnícku humanitárnu pomoc komentuje situáciu v Južnom Sudáne MAGNA terénna koordinátorka Janet Ilott.

Podujatie „Očkovanie na vlastné oči“ vzniklo aj vďaka podpore reklamnej agentúry Istropolitana Ogilvy, Rádia Expres, obchodnej galérie Eurovea, RTVS, Topky.sk s ďalších partnerov.

Kontakt pre média – Hana Schvarcová, schvarcova@magna.sk, + 421 917 827 827