Magna sa aj tento rok zúčastní najväčšieho festivalu svojho druhu na Slovensku. V poradí deviaty ročník festivalu BUBO CAMERA Slovakia sa uskutoční 21. a  22. januára 2012 v Expo aréne (hala C) bratislavskej Incheby.

Martin Bandžák tu vystaví fotografie “Haiti” zo série Magna FieldTrack, ktoré približujú neradostný život v krajine 18 mesiacov po hroznom zemetrasení. Tento súbor získal 3. miesto v prestížnej fotografickej súťaži Czech press photo 2011 v kategórii Reportáž.

Haiti, najchudobnejšiu krajinu amerického kontinentu zasiahlo 12. januára 2010 ničivé
zemetrasenie s magnitúdou 7,3 stupňov richterovej stupnice. Epicentrum sa nachádzalo neďaleko od hlavného mesta Port-au-Prince a skaza, ktorú prinieslo bola enormná. Zahynulo viac než 230.000 ľudí a viac než milión ľudí zostalo bez domova.

Avšak ani dva roky po zemetrasení nie je život na Haiti lepší. Krajina sa naďalej zmieta v chudobe, zdravotný systém je v kolapse, pre ľudí  táto krajina nie je bezpečná a to hlavne po zotmení. Tma , ktorá prichádza na Haiti veľmi skoro – už o pol šiestej podvečer – vyvoláva množstvo násilia, konfliktov a zločinov. Vyše pol milióna bezdomovcov stále viazne v bahnitých osadách bez súkromia, priestoru, vody a sanitácie, vystavovaní chorobám a násilnostiam..

MAGNA pôsobí na Haiti od roku 2010. Tím pozostáva zo 4 medzinárodných a 10 lokálnych pracovníkov, ktorí sa predovšetkým zaoberajú zdravotnou starostlivosťou, mentálnym zdravím, HIV/AIDS a reagujú na mimoriadne humanitárne katastrofy.