Magna Deti v Núdzi predstaví na festivale Camera Slovakia výstavu POMOC BARME, dokumentujúcu humanitárnu akciu na pomoc obetiam cyklónu Nargis máji a júni 2008. Magna Deti v núdzi ďakuje BUBO Travel Agency za poskytnutú pomoc počas humanitárnej akcie v Barme i za možnosť vystavovať na tomto festivale!

V piatok 02.05.2008 zasiahol Barmu (Myanmar) ničivý cyklón Nargis. Rýchlosť vetra dosahovala 190 kilometrov za hodinu. Informácie o počte obetí sa v priebehu niekoľkých dní šplhali z 200, na 20 000 mŕtvych, aby sa koncom júna zastavili pri oficiálnom počte obetí podľa Mjanmarskej vlády 84.537. Odhady medzinárodných organizácií toto číslo ešte prevyšujú. Hrôzu tejto prírodnej katastrofy predstihla nečinnosť vládnej štruktúry tejto krajiny. Väčšina zahraničnej humanitárnej pomoci zostala vojenskou juntou odmietnutá pred hranicami krajiny. 1,000.000 ľudí prišlo o strechu nad hlavou a úrodu na najbližší rok.

Najhoršia situácia bola v delte rieky Iravadi, najmä v mestách Bogalay a Labutta. Cyklón Nargis sa neslávne zapísal k najvážnejším prírodných katastrofám, ktoré za posledné storočie zasiahli ázijský kontinent.

Magne Deti v Núdzi sa podarilo pomáhať obetiam cyklónu Nargis v najpostihnutejších oblastiach Laputta, Pathein, Daydayae Kungyan Gone a Bogalay. Martin Bandžák, riaditeľ organizácie Magna Deti v Núdzi, osobne riadil z Rangúnu koordináciu pomoci. Humanitárna pomoc vo forme liekov a medicínskeho materiálu (cca 1 tona materiálu), dezinfekčných tabliet na čistenie vody a základných potravín, bola distribuvaná tímami lokálnych pracovníkov v dedinách v oblasti delty, ktorým sa od začiatku katastrofy nedostalo žiadnej pomoci.