Očkovaný Magnou

Livestream z utečeneckého tábora v Južnom Sudáne priamo do MAGNA stanu na námestí Eurovea v Bratislave. Kampaň upozornila na život zachraňujúce očkovanie detí v utečeneckých táboroch v Južnom Sudáne v kontraste "horúcej" témy očkovania detí v moderných krajinách a na Slovensku.

MAGNA v Južnom Sudáne pôsobí od roku 2011 a zabezpečuje primárnu zdravotnú starostlivosť v preplnených utečeneckých táboroch OSN, kde po vypoknutí bojov v decembri 2013 našlo útočisko už viac ako 75 000 ľudí, častokrát aj malých detí či tehotných žien. Za niekoľko mesiacov pôsobenia na tomto území MAGNA poskytla život zachraňujúce ockovanie pre viac ako 30 000 utečencov.

Je tu kritická situácia, kedy v preplnených táboroch, kde je na tak malom mieste sústredených toľko ľudí v v naozaj ťažkých podmienkach, hrozí prepuknutie epidímií a rôznych ochorení s často fatálnymi následkami. Bohužiaľ, čoraz viac ľudí tu je odkázaných iba na potravinovú a zdravotnícku humanitárnu pomoc komentuje situáciu v Južnom Sudáne MAGNA terénna koordinátorka Janet Ilott.

Kampaň Očkovaný Magnou bola realizovaná v júni 2014.


Archív

Kampane
Možem to byť ja
Pošlite im dobrú správu
Tu a Teraz
Magna Záchranca
Podeľte sa
Vaša bolesť môže mať zmysel
Pomáhajme spolu utečencom v Južnom Sudáne
Daruj na Vianoce pomoc
Očkovaný Magnou
Emma má hlad
Nenechajte ma zomrieť

Sledujte nás

Pripojte sa k nám aj vy v našich sociálnych sieťach a pomôžte šíriť dobré meno organizácie.