Možem to byť ja

Možem to byť ja

Výstava fotografií Život v kontajneri pozostávala zo série 21 portrétov ľudí, ktorí našli svoj domov v opustených kontajneroch v utečeneckých táboroch v Južnom Sudáne. Každá z týchto fotografií rozpráva príbeh ľudí, ktorí utiekli pred prenasledovaním a porušovanim ľudských práv, rozpráva ich trýznivé príbehy o utrpení a stratách, rovnako ako nádeji. Autorom fotografií je Martin Bandžák, fotograf a spoluzakladateľ humanitárnej organizácie Magna Deti v núdzi. 

Ako hovorí Martin Bandžák, autor fotografií a zároveň spoluzakladateľ humanitárnej organizácie MAGNA “MAGNA bola jednou z prvých humanitárnych organizácií, ktoré reagovali na vzniknutú situáciu v Južnom Sudáne koncom roka 2013. Odvtedy je MAGNA prítomná v utečeneckých táboroch OSN v Jube, aby sme utečencom poskytli nevyhnutnú humanitárnu pomoc. Sučasťou našej práce je aj prinášať svedectvá o ľuďoch z krízových oblastí sveta a informovať verejnosť o porušovaní základných ľudských práv a častokrát katastrofálnych podmienkach, v ktorých títo ľudia žijú. Práve o nich je aj výstava Život v kontajneri.”

Návštevníci výstavy mohli vyjadriť podporu utečencom na celom svete. Stačilo, ak si predstavili, že sú v koži utečenca a počas návštevy výstavy sa odfotili v MAGNA kontajneri. Svoju fotku pošlali na mozemtobytja@magna.sk a popritom ju zdieľali prostredníctvom sociálnych sietí s #mozemtobytja.

Touto interaktívnou aktivitou chce MAGNA upozornila na fakt, že problém utečencov sa netýka len vzdialených krajín, a že jedného dňa takýto osud môže postretnúť aj nás, ktorí by sme to nikdy nečakali.

http://mozemtobytja.tumblr.com

Výstava "Život v kontajneri" sa v rovnakom termíne ako v Bratislave konala aj v Prahe, v priestore pred Národnou technickou knižnicou.

Výstava Život v kontajneri a kampaň Môžem to byt ja boli realizované v júni 2014.


Archív

Kampane
Možem to byť ja
Pošlite im dobrú správu
Tu a Teraz
Magna Záchranca
Podeľte sa
Vaša bolesť môže mať zmysel
Pomáhajme spolu utečencom v Južnom Sudáne
Daruj na Vianoce pomoc
Očkovaný Magnou
Emma má hlad
Nenechajte ma zomrieť

Sledujte nás

Pripojte sa k nám aj vy v našich sociálnych sieťach a pomôžte šíriť dobré meno organizácie.