Naši podporovatelia

Naši podporovatelia
JUŽNÝ SUDÁN. 2011. Vykládka humanitárnej pomoci - lieky a zdravotnícke potreby. Copyright by Martin Bandžák/MAGNA

MAGNA aktivity sú podporované mnohými korporatívnymi donormi a médiami, ktorí nám pomáhajú meniť životy detí vo svete. Sme hrdí na to, že práve MAGNA je partnerom týchto spoločností, ktorým nie je ľahostajný osud detí nakazených vírusom HIV v Kambodži, ťažko podvýživených a hladných detí v Kongu, detí ktorým prírodný živel zobral rodičov a strechu nad hlavou na Haiti alebo detí, ktorým krajina, kde žijú nedokáže zabezpečiť prístup k zdravotnej starostlivosti.

Firmy a spoločnosti

Orange Slovensko

MAGNA a Orange Slovensko spolu zachraňujú životy detí vo svete. Ak máte akýkoľvek paušál alebo predplatenú kartu v mobilnej sieti Orange a FunFón, môžete si aktivovať s textom “MAGNA“, zaslaným na skrátené číslo 806 pravidelné prispievanie a pomáhať deťom v núdzi. Čiastkou 3, 6 alebo 9, ktorá sa bude 1 x mesačne automaticky odčítať z Vášho kreditu alebo bude pripočítaná k Vašej faktúre, tak budete pomáhať pravidelne každý mesiac. Každý darca dostane 1x mesačne bezplatnú SMS s informáciami o aktuálne prebiehajúcich projektoch a bude vedieť ako, kde a komu pomáha.
Jednorázovú SMS v hodnote 5€ si môžete aktivovať zaslaním akéhokoľvek textu na číslo 836.

Orange Slovensko odovzdáva 100 percent výnosu z SMS organizácii MAGNA.

Slovak Telekom

MAGNA a Slovak Telekom spolu zachraňujú životy detí vo svete.  Ak máte akýkoľvek paušál alebo predplatenú kartu v mobilnej sieti Telekom, môžete si aktivovať s textom “MAGNA“, zaslaným na skrátené číslo 806 pravidelné prispievanie a pomáhať deťom v núdzi. Čiastkou 3, 6 alebo 9, ktorá sa bude 1 x mesačne automaticky odčítať z Vášho kreditu alebo bude pripočítaná k Vašej faktúre, tak budete pomáhať pravidelne každý mesiac. Každý darca dostane 1x mesačne bezplatnú SMS s informáciami o aktuálne prebiehajúcich projektoch a bude vedieť ako, kde a komu pomáha.
Jednorázovú SMS v hodnote 5€ si môžete aktivovať zaslaním akéhokoľvek textu na číslo 836.

Slovak Telekom odovzdáva 100 percent výnosu z SMS organizácii MAGNA.

SWAN Mobile 

MAGNA a SWAN Mobile, a.s. spolu zachraňujú životy detí vo svete.  Ak máte akýkoľvek paušál v mobilnej sieti 4ka, môžete si aktivovať s textom “MAGNA“, zaslaným na skrátené číslo 806 pravidelné prispievanie a pomáhať deťom v núdzi. Čiastkou 3, 6 alebo 9, ktorá sa bude 1 x mesačne automaticky odčítať z Vášho kreditu alebo bude pripočítaná k Vašej faktúre, tak budete pomáhať pravidelne každý mesiac. Každý darca dostane 1x mesačne bezplatnú SMS s informáciami o aktuálne prebiehajúcich projektoch a bude vedieť ako, kde a komu pomáha.
Jednorázovú SMS v hodnote 5€ si môžete aktivovať zaslaním akéhokoľvek textu na číslo 836.

SWAN Mobile odovzdáva 100 percent výnosu z SMS organizácii MAGNA.

O2 Slovakia

MAGNA a O2 Slovakia, s.r.o. spolu zachraňujú životy detí vo svete.  Ak máte akýkoľvek paušál alebo predplatenú kartu v mobilnej sieti O2, môžete si aktivovať si s textom “MAGNA“, zaslaným na skrátené číslo 806 pravidelné prispievanie a pomáhať deťom v núdzi. Čiastkou 3, 6 alebo 9, ktorá sa bude 1 x mesačne automaticky odčítať z Vášho kreditu alebo bude pripočítaná k Vašej faktúre, tak budete pomáhať pravidelne každý mesiac. Každý darca dostane 1x mesačne bezplatnú SMS s informáciami o aktuálne prebiehajúcich projektoch a bude vedieť ako, kde a komu pomáha.
Jednorázovú SMS v hodnote 5€ si môžete aktivovať zaslaním akéhokoľvek textu na číslo 836.

O2 Slovakia odovzdáva 100 percent výnosu z SMS organizácii MAGNA.

Istropolitana Ogilvy

Reklamná agentúra Istropolitana Ogilvy pripravuje pre MAGNA pro bono kampane na podporu detí v núdzi. V poslených rokoch pre nás realizovali napríklad tieto kampane - Podeľte sa, Magna Drobné, Tu a Teraz, Pošlite deťom dobrú správu, Moje dieťa, To nedám.

UniCredit Bank a.s.

UniCredit Bank a.s. je dlhodobým partnerom MAGNA. Okrem pravidelnej finančnej podpory, UniCredit Bank a MAGNA pripravili spoločný projekt pre všetkých, čo sa chcú stať Magna Záchranca. Projekt ponúka hneď niekoľko možností - prostredníctvom trvalého príkazu, debetnej či kreditnej karty symbolickou sumou pomôžete tým, ktorí to skutočne potrebujú. Unicredit Bank Slovakia takisto pravidelne organizuje fundraisingové aktivity (aukcie, výstavy a pod.) na podporu aktivít MAGNA.

Hartmann Rico

Spoločnosť Hartmann Rico sa stala strategickým dodávateľom zdravotníckeho materiálu pre MAGNA zasielaného do krízových oblastí sveta z nášho regiónu (Slovensko, Česká republika). V roku 2011 MAGNA doručila do Južného Sudánu aj vďaka výraznej pomoci spoločnosti Hartmann Rico materiálnu pomoc v objeme 2 ton. Išlo prevažne o zdravotnícky materiál a lieky, ktoré organizácia využila v rámci zdravotníckych projektov. V roku 2013 MAGNA spolu s Hartmann Rico opäť realizovala materiálnu pomoc pre Južný Sudán a pre tajfúnom najviac postihnuté oblastí na Filipínach.

Pharma Group a.s.

Spoločnosť Pharma Group dodáva organizácii MAGNA pri realizácii materiálnej pomoci pre krízové oblasti sveta zdravotnícky materiál. V roku 2011 MAGNA doručila do Južného Sudánu aj vďaka
pomoci spoločnosti Pharma Group materiálnu pomoc v objeme 2 ton. Išlo prevažne o zdravotnícky materiál a lieky, ktoré organizácia využila v rámci zdravotníckych projektov. V roku 2013 MAGNA aj s podporou Pharma Group opäť realizovala materiálnu pomoc pre Južný Sudán a pre tajfúnom najviac postihnuté oblastí na Filipínach.

Unimed Pharma s.r.o.

Spoločnosť Unimed Pharma dodáva organizácii MAGNA pri realizácii materiálnej pomoci pre krízové oblasti sveta liečivá. V roku 2011 MAGNA doručila do Južného Sudánu aj vďaka pomoci spoločnosti Unimed Pharma materiálnu pomoc v objeme 2 ton. Išlo prevažne o zdravotnícky materiál a lieky, ktoré organizácia využila v rámci zdravotníckych projektov. V roku 2013 MAGNA aj s podporou Unimed Pharma opäť realizovala materiálnu pomoc pre Južný Sudán a pre tajfúnom najviac postihnuté oblastí na Filipínach.

Pfizer Luxembourg Sarl. o.z.

Spoločnosť Pfizer dodáva organizácii MAGNA pri realizácii materiálnej pomoci pre krízové oblasti sveta liečivá. V roku 2011 MAGNA doručila do Južného Sudánu aj vďaka pomoci spoločnosti Pfizer materiálnu pomoc v objeme 2 ton. Išlo prevažne o zdravotnícky materiál a lieky, ktoré organizácia využila v rámci zdravotníckych projektov.

ESET

Slovenská spoločnosť ESET je svetovým výrobcom bezpečnostného softvéru, ktorý pre nás bezplatne poskytuje a pracovníkom organizácie MAGNA na viacerých kontinentoch sveta tak umožňuje bezpečné fungovanie pri práci s počítačmi, ktorá je pre ich činnosť nevyhnutná.

Bittner print

Spoločnosť Bittner print poskytuje organizácii MAGNA tlač propagačných materálov použitých pri realizácii reklamných kampaní, ktoré sú zamerané na získanvanie finančných prostriedkov využívaných na realizáciu misií priamo v teréne.

ABANICO

ABANICO poskytuje pre organizáciu MAGNA profesionálne preklady rôznych podkladových materiálov či už pre širokú verejnosť alebo materiálov potrebných pre získanie finančných prostriedkov od sponzorov či donorov. 

CEE Attorneys

Advokátska kancelária CEE Attorneys poskytuje organizácií MAGNA pro bono právne poradenstvo a pripravuje viaceré právne dokumenty potrebné na činnosť organizácie, vrátane dokumentácie  v oblasti GDPR.

Médiá

Rádio Expres

FUN rádio

RTVS

JOJ

Markíza

Andre Media

Forbes magazine

ISPA

Big Media

.týždeň

TREND

Zoznam.sk

SITA

O médiách.com

The Slovak SpectatorNadácie a iné neziskové organizácie

Orange Foundation

Orange Foundation (Paris) podporil v rokoch 2014-2015 MAGNA aktivity na pomoc obetiam sexuálneho násilia v DR Kongo.

Nadácia Orange Slovensko

Nadácia Orange Slovensko pravidelne podporuje MAGNA humanitárnu projekty a pomáha pre deti a ich rodiny zabezpečovať spolu s nami urgentnú zdravotnú a humanitárnu pomoc.

Foundation Merieux

Foundation Merieux dlhodobo poskytuje finančnú pomoc v rámci MAGNA HIV/AIDS projektov v Kambodži.

Clinton Foundation

V rokoch 2006 -2010 MAGNA a Clinton Foundation spolu zabezpečovali lieky, terapeutickú stravu a starostlivosť pre HIV/AIDS deti v Kambodži.

Grapes for Humanity

Grapes for Humanity poskytla finančnú pomoc pri realizácii humanitárnej pomoci obetiam tajfúnu Haiyan na Filipinách a zabezpečila výstavbu zdravotných centier v postihnutej oblasti.

AmeriCares

AmeriCares poskytol finančnú pomoc pri realizácii projektu na podporu mentálneho zdravia a psychosociálnej podpory obetiam tajfúnu Haiyan na Filipínach.

Človek v tísni

MAGNA a Človek v tísni prevádzkujú spoločný projekt (2014 - 2016) v Kambodži zameraný na liečbu a prevenciu podvýživy u deti a žien.

Project Trust

Project Trust je najstaršou vzdelávacou charitatívnou organizáciou, ktorá vysiela mladých dobrovoľníkov (17-19 rokov) do Afriky, Ázie a Ameriky. MAGNA s Project Trust spolupracuje od roku 2006 a každý rok k nám vysielajú dvoch dobrovoľníkov, ktorí sa pomáhajú pri práci s HIV/AIDS deťmi v Kambodži.

The Bioforce Institute

The Bioforce Institute is an organisation which aims to increase the impact and the relevance of emergency action and development programmes by training and providing support to those involved.Both in France and internationally Bioforce acts to reinforce skills, training programmes and qualifications, to improve the logistical performance of health care systems, to provide support to those involved in national crisis response programmes and to support local development initiatives.

OSN inštitúcie

UNICEF

MAGNA a UNICEF dlhodobo spolupracujú v rámci zabezpečenia nutričnej a zdravotnej pomoci deťom a ženám v krajinách ako je Kambodža, Južný Sudán alebo DR Kongo. 

World Food Program

MAGNA a WFP dlhodobo spolupracujú v rámci zabezpečenia nutričnej pomoci deťom.

UNFPA

MAGNA a UNFPA dlhodobo spolupracujú v rámci zabezpečenia pomoci deťom a ženám v oblasti reprodukčného zdravia v krajinách ako je Južný Sudán alebo DR Kongo.

Vládne inštitúcie

Embassy of US in DR Congo

US Embassy v DR Kongo podporila aktivity spojené s pomocou obetaim sexuálneho násilia v DR Kongo v roku 2013.

Swiss Embassy in DR Congo

Swiss Embassy v DR Kongo podporila aktivity spojené s pomocou obetaim sexuálneho násilia v DR Kongo v roku 2013.

Japanese Embassy in South Sudan

Japonské ministerstvo zahraničných vecí poskytlo finančnú pomoc na výstavbu a vybavenia pôrodnice v oblasti Terekeka, v Južnom Sudáne v rokoch 2013 - 2015.

Slovakaid

MAGNA a Slovakaid v minulosti spolupracovali na projektoch v Kambodži, Vietname, Keni, Južnom Sudáne a Haiti, kde pomoc smerovala ľudom postihnutých ochorením HIV/AIDS, obetaim humanitárnych katastrof a deťom trpiacim podvýživou. V súčasnosti MAGNA a Slovakaid spolupracujú na projektoch v Sýrii, Libanone a Južnom Sudáne. 


MZV ČR a Česká rozvojová agentúra

MAGNA prostredníctvom svojej partnerskej organizácie MAGNA v Českej republike spolupracuje na viacerých projektoch s MZV ČR a Českou rozvojovou agentúrou v Kambodži, Južnom Sudáne, Haiti a Keni.

ECHO

MAGNA je partnerom ECHO (Humanitárny program EU).


a veľa iných...

Sledujte nás

Pripojte sa k nám aj vy v našich sociálnych sieťach a pomôžte šíriť dobré meno organizácie.