Nepál

Nepál
NEPÁL. 2015. MAGNA koordinátorka projektu v oblasti Sindupalchowk počas návštevy pôrodníckeho stanu, kde sa práve narodilo dieťa. Copyright by Martin Bandžák/MAGNA


Prečo sme v Nepále

  • prírodná katastrofa


Čo robíme v Nepále

  • Zdravotná starostlivosť
  • Psychosociálna pomoc a mentálne zdravie
  • Distribúcia humanitárneho materiálu


Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 s epicentrom západne od nepálskej metropoly Káthmandu si podľa oficiálnych informácií vyžiadalo vyše 10.000 obetí a viac ako 14.000 je zranených. Najviac postihnuté oblasti sú Gorkha, Lamjung a Sindupalchowk ako aj silne preľudnené údolie Káthmandu.MAGNA ani nie 24 hodín po udalosti posiela do Nepálu tím, ktorý bude poskytovať akútnu zdravotnú a psychosociálnu pomoc. MAGNA má dlhoročné skúsenosti s prácou v humanitárnych katastrofách a poskytovaní urgentnej zdravotnej a psychosociálnej pomoci. Naše tímy pôsobili vo väčšine veľkých katastrof za posledných 10 rokov – tsunami v juhovýchodnej Ázii, zemetrasenie na Haiti, cyklón v Barme, hladomor na hraniciach Kene a Somálska a naposledy na cyklónom zasiahnutých Filipínach. MAGNA pôsobí na troch kontinentoch sveta, spolu so svojimi vyše 400 terénnymi pracovníkmi poskytujeme zdravotnú pomoc deťom a ich rodinám každý deň.


Všetky správy súvisiace s Nepálom si môžete pozrieť tu >>

Pravidelný update MAGNA aktivít na pomoc deťom a ich rodinám v Nepále >>


Ďaľšie informácie

Pre viac informácií o našich projektoch a aktivitách v Nepále, prosím kontaktujte: komunikacia(@)magna.org.


Archív MAGNA reportov aktivít v Nepále

MAGNA každý rok zverejňuje report aktivít za každú krajinu, v ktorej v danom roku pôsobila. Tu si môzete pozrieť archív všetkých posledných reportov z Nepálu.


Report MAGNA aktivít Nepál 2015 -->

Sledujte nás

Pripojte sa k nám aj vy v našich sociálnych sieťach a pomôžte šíriť dobré meno organizácie.