(Ne) Zanedbateľná čiastka

Čiastka 10 Eur je pre mnohých zanedbateľná, pre iných je však životne dôležitá. Aby sme na to upozornili, poslali sme ju stovkám  firiem a jednotlivcom. Zaujímalo nás, či si peniaze na účte všimnú. Čiastku nakoniec prehliadlo 80 percent z nich. Ostatní nám ju vrátili, a keď zistili, že sa jedná o kampaň humanitárnej organizácie MAGNA, tak ju v mnohých prípadoch aj niekoľkonásobne navýšili.


Prečo práve 10 Eur?

Dokážete si predstaviť, že by len 10 Eur rozhodovalo o vašom živote? Že by ste mesiace prežívali bez jedla a vaše dni by záviseli iba na pomoci druhých? Práve takto totiž žijú deti v Kambodži a ďalších krajinách sveta.


Prečo sme ich poslali?

Mnoho ľudí môže čiastku 10 Eur doslova prehliadnuť. A preto sme spravili tento experiment. Zaslané peniaze si nevšimlo 80% ľudí a firiem, ktorým sme následne vysvetlili, ako nám 10 Eur pomôže so záchranou detí. 


Ako pomôže 10 Eur?

Vďaka vášmu príspevku 10 eur zabezpečíme špeciálnu terapeutickú stravu pre dieťa trpiace podvýživou na celý mesiac. Práve na nej totiž závisí zlepšenie jeho zdravotného stavu. Aj obyčajné prechladnutie môže byť pre dieťa smrteľné.

„Zvolili ste veľmi originálny spôsob, suma 10 Eur je v dnešnej dobe zanedbateľná asi aj pre jednotlivcov, pre veľké spoločnosti je to samozrejme veľmi málo, držíme vám palce." znie jedna z reakcií.

Pomôžte nám pomáhať

Kampaň Ne/Zanedbateľná čiastka podporil aj spevák Richard Müller alebo herečka Anna Schmidtmajerová. Okrem nich kampaň podporili lekári, cestovatelia, IT špecialisti, či podnikatelia, ktorých zaujala a rozhodli sa ju aj verejne podporiť.

Sme slovenská humanitárna organizácia MAGNA a zachraňujeme detské životy. Bez našich darcov by to nebolo možné.Lekársku a materiálnu pomoc pre deti v núdzi zaisťujeme už 16 rokov. MAGNA pôsobí priamo v teréne a financie využíva priamo vo svojich projektoch.

 

Sledujte nás

Pripojte sa k nám aj vy v našich sociálnych sieťach a pomôžte šíriť dobré meno organizácie.